Elementum - fantastyczna gra karciana

W fantastycznym świecie Tellus silne trzęsienie ziemi odsłoniło ruiny starożytnej struktury, kryjącej skoncentrowaną moc magiczną. Czarodzieje czując emanującą esencję zjechali z całej krainy, by zaczerpnąć potężnej energii w postaci cząsteczek Elementum - tajemniczego pierwiastka niezbędnego do rzucania zaklęć i tworzenia wzmacniających kryształów mocy. Olbrzymia siła ukryta od setek lat skupiona jest w czterech mistycznych źródłach żywiołów. Magowie, rzucając zaklęcia z aspektów ziemi, ognia, powietrza oraz wody, opanowują Elementum gromadząc moc - a ten kto zdobędzie jej najwięcej, pozna ostateczne tajemnice natury i zostanie najpotężniejszym elementalistą świata…

Wcielisz się we wszechmocnego maga - będziesz rywalizował z innymi pretendentami o tytuł arcymistrza rzucając zaklęcia, aby zebrać maksymalną liczbę cząsteczek Elementum.

Elementum to szybka gra karciana dla 1 do 4 graczy od 10 roku życia, trwającą ok. 15 minut. Jest grą kompaktową, regrywalną i dynamiczną - wymaga od gracza zmysłu obserwacji, odpowiedniego planowania ruchów, przewidywania i dostarcza dużo satysfakcji po stworzeniu dobrze punktującego układu. Proste zasady, intuicyjna mechanika, a także czytelna ikonografia, sprawiają że grę można wytłumaczyć każdemu w kilka chwil. Pojedyncze rozgrywki można ułożyć w turniej, który wyłoni ostatecznego zwycięzcę po kilku partiach, w zależności od sumy zgromadzonych cząsteczek Elementum. Gra posiada także atrakcyjną oprawę graficzną, która wciąga nas w świat magii i sił natury.
Gracze mogą wejść w interakcje z ogólnodostępną pulą zaklęć lub też potęgować działanie niektórych kart, używając wzmacniających kryształów mocy. Gdy w drafcie wszystkie karty z zestawów zostaną wyłożone w odpowiednich układach, następuje kolejna runda. Gra kończy się, kiedy zostaną zagrane wszystkie karty z przygotowanej talii zaklęć (po dwóch lub trzech rundach draftu – w zależności od liczby graczy). Na końcu gry każdy gracz po kolei analizuje każde wyłożone w swoim układzie zaklęcie, sprawdzając ile Elementum zapewnia dana karta i zaznacza wynik. Czarodziej z największą ilością cząsteczek Elementum zdobywa tytuł arcymaga i wygrywa grę! 

Zawartość pudełka

  • 8 kart źródeł żywiołów
  • 55 kart zaklęć
  • 1 żeton kierunku draftu
  • 14 kryształów mocy
  • planszę punktacji
  • 4 znaczniki graczy
  • instrukcję