Kulajka

Tacka do rzucania kośćmi

Qulay to najnowsza inicjatywa Quantum Games. Jest to wyjątkowa tacka do rzucania kośćmi,
bardzo przydatna w grach planszowych, bitewnych, RPG czy hazardowych. Jest  to polski produkt rękodzielniczy.


Wysoka funkcjonalność

Kulajka sprawi, że rzucanie kośćmi będzie przyjemne, jak nigdy dotąd. Niczym w kasynie, wyciszony dźwięk upadających i odbitych od bandy kości, doda dreszczu emocji o rezultat, a przede wszystkim - kości nie rozsypią się po całym stole.

Uniwersalne zastosowanie

Idealna do gier planszowych - możemy ustawić kulajkę pośrodku wszystkich graczy i mieć pełen ogląd sytuacji po rzucie lub przekazywać tackę kolejnemu graczowi i kontrolować rundę. 
W grach bitewnych okiełzna niesforne garści kostek tak, by przypadkowy rzut nie poruszył modelu
i nie zafałszował przebiegu sytuacji.
Podczas sesji RPG mistrz gry będzie mógł skrycie wykonywać rzuty decydujące o losach bohaterów.

Elegancki klasyczny design

Rama z ciemnego drewna połączona jest z jedną z trzech wersji kolorystycznych wyściółki: ciemnozielona, brązową lub czarną

Materiały wysokiej jakości

Kulajka stworzona jest z trwałych, szlachetnych materiałów. Ramę tacki wykonano na zamówienie z olchowego drewna pokrytego bejcą, nadającą jej ciemnobrązowy kolor. Całość zabezpieczono kilkoma warstwami połyskującego lakieru.

Pokrycie dna tacki to 3 mm poliestrowy filc. Dzięki swej grubości powierzchnia nie marszczy się oraz ogranicza efekt filcowania / rozwłókniania się materiału. Filc wycisza również dźwięk upadających kości, dzięki czemu rozgrywki będą mniej przeszkadzać otoczeniu.

Optymalny praktyczny rozmiar

Wiele godzin spędzonych na rzucaniu kośćmi uzmysłowiło nam, że większość dostępnych na rynku tacek jest za duża. Przemyślany, poręczny wymiar tacki Qulay sprawia, że bez problemu zmieści się w obszarze stołu, nawet przy dużych grach - tak żeby mieć ją zawsze pod ręką.
Wysoka na 20 mm banda kulajki powstrzyma kości przed wypadaniem w trakcie rzutu (chyba że ciśniemy je z siłą Herkulesa).
Dodatkowo spód kulajki posiada 4 silikonowe stopki, aby konstrukcja nie poruszała się na śliskich powierzchniach lub np. przypadkowo nie zarysowała planszy pod spodem.

WYMIARY

  • 190 cm długości
  • 130 cm szerokości
  • 32 mm wysokości

Kulać - potocznie: rzucać, toczyć, obracać dookoła. Słowo używane w wielu reginach Polski, m.in w Wielkopolsce czy na Śląsku.